Навіщо Голандія фінансує блогерів які тестують наркотики

Існує ціла серія відеороликів, де три привабливі молоді людини вживають наркотичні речовини — екстазі, спіди, ЛСД і сальвію. Вони панікують, танцюють і мастурбують.

Це схоже на те, що можна знайти у темних закутках інтернету, але насправді це спонсорований урядом ютуб-канал з Нідерландів.

Канал називається Драгслаб, у нього вісімсот тисяч підписників. Ведучі Неллі Беннер, Ренс Полман і Бастіан Росман обговорюють речовини, які вони збираються спробувати, побічні еффекти, ризики споживання та міксування наркотиків.

Потім відео викладаюьть на Ютуб. І це відбувається за підтримки Міністерства освіти, культури та науки Нідерландів, які діють через платформу суспільного мовлення БНН.

Канал ведуть голландською, але є субтитри англійською та російською мовами.

Ведуча Неллі спробувала сальвію:

— Знаєш, що не прикольно? У мене таке відчуття, ніби падаю туди.

— Наче ти завалюєшся назад?

— Так, але це не в кайф.

Драгслаб є частиною голландської культури, яка має пом'якшені закони до рекреаційних наркотиків.

Останні данні про вживання речовин у Європейському Союзі показують, що такий підхід може зіграти позитивну роль у запобіганні пов'язаних з наркотиками смертей.

Ренс тестує МДА:

— Мій зір наче робить так *показує*. Як же я сильно вмазаний...

Згідно з доповіддю Європейського центру моніторингу наркотиків і наркоманії, Нідерланди мають один з найнижчих показників смертності від наркотиків та вживання опіоїдів порівняно з сусідами у ЄС.

Ці цифри підкріплюються звітами Зе Гардіан. Журналісти виявили, що в країні низькі показникиспоживання важких наркотиків, у порівнянні з іншими європейськими країнами.

Неллі спробувала канну:

— Мені зовсім не подобається це відчуття. Я наче запихнула собі турецькі спеції в ніс.

«Я вважаю, що інформування краще, ніж мовчання. Врешті-решт, ми живемо в епоху, коли молодь вступає в контакт з наркотиками незалежно від нашої з вами позиції», - сказав Беннер у інтервью Вокетів минулого року.

Розважайтеся шалено та відповідально