Канадська компанія вироблятиме в Україні продукти з канабідіолом

Канадська компанія C21 Investments отримала від українського уряду першу в своєму роді ліцензію на виробництво продуктів, що містять канабідіол.

КБД є одним із 113 канабіоїдів, що містяться у коноплях. Він використовується у медицині для боротьби з тривожними станами та полегшення симптомів важких хвороб: розсіяного склерозу, раку, епілепсії, ПТСР.

Державна служба України з питань контролю за лікарськими засобами та наркотиками видала C21 Investments п’ятирічну ліцензію на імпорт, переробку КБД, оптовий продаж та реекспорт екстрактів чи готових продуктів, що містять КБД.

Отже, ліцензія не включає можливість безпосередньої переробки конопель на території України, лише переробку екстракту в готовий продукт. Наприклад, у шоколадні батончики.

Засідання Державної служби України з питань контролю за лікарськими засобами та наркотиками

C21 Investments заснована у 1987 році у Ванкувері, а з літа 2018 року акції компанії торгуються на Канадській та Франкфуртській біржах.

Головний виконавчий директора Роберт Чейні вважає, що його компанія першою отримали необхідні дозволи, бо володіє необхідною системою контролю якості.

Роберт Чейні, головний виконавчий директор C21 Investments

«Це неймовірна можливість для нас — стояти біля витоків нової галузі економіки, створити робочі місця та використати конкурентні переваги України для виходу на європейський ринок. Також, ми працюємо над отриманням додаткової ліцензії, що включатиме можливість вирощування конопель та канабісу. Україна має багату історію в сільському господарстві, кваліфікованих працівників за доступну заробітну плату та пільговий доступ до сусідніх ринків», — пояснює Чейні.

Таким чином, C21 Investments готує свій вихід у країни, де КБД екстракти та продукти з низьким вмістом тетрагідроканабінолу (ТГК) абсолютно легальні. За оцінкою експертів, об’єм нового ринку — 740 мільйонів споживачів.

Незабаром компанія відкриє представництво у Києві та займеться наймом працівників.

Канабіс-активісти вважають ліцензію гарним сигналом. Адже чинне законодавство України досі вважає канабіс небезпечною наркотичною речовиною. В той час, як Ізраїль легалізував медичну марихуану в середині 1990 років.

У 2017 році понад 6400 вироків українські суди винесли за незаконне зберігання канабісу без мети збуту (тобто, для персонального вживання). Термін ув’язнення в цьому випадку — до 8 років.

Марш свободи у Києві. Фото © Цензор.НЕТ

Єдиний державний орган, що долучився до декриміналізації — це Міністерство охорони здоров'я України. На початку 2018 МОЗ винесло на громадське обговорення проект наказу, в якому також йдеться про збільшення «безпечного» об’єму марихуани, зберігання якого не матиме кримінальної відповідальності, а передбачатиме штраф.

МОЗ пропонує збільшити декриміналізований об’єм з 5 до 25 грамів.

Розважайтеся шалено та відповідально